Trakcja - akumulatorownie

Menu

Bannery reklamowe

-
-
-
-
-
-

Treść strony

Akumulatornie - Systemy Wymiany Baterii

Zasilane bateriami pojazdy elektryczne, które pracują w przemyśle w systemie trzyzmianowym, po wyeksploatowaniu baterii muszą mieć szybki i łatwy dostęp do źródła energii. Ładowanie baterii może być czasem konieczne nawet kilka razy w ciągu dnia. Jest wiele możliwości dostarczenia energii elektrycznej. Pojazd elektryczny wraz z baterią można bezpośrednio podłączyć do prostownika, co powoduje jednak wyłączenie wózka z pracy na czas ładowania baterii. Drugą metodą dostarczenia energii elektrycznej jest zaopatrzenie pojazdów w drugą baterię (zapasową). Wymiana takiej baterii realizowana jest przy pomocy dźwigu, drugiego wózka elektrycznego wraz z zawiesiem lub przy pomocy manualnych, bądź też w pełni automatycznych, specjalistycznych urządzeń do wymiany baterii.

Stacje ładowania baterii i systemy automatycznej wymiany baterii są projektowane a następnie instalowane przez kompetentny, profesjonalny i doświadczony zespół specjalistów HOPPECKE. Optymalne wykorzystanie przestrzeni, indywidualne potrzeby klienta i bezpieczeństwo użytkowników, zgodność instalacji z wymogami polskiego prawa, stanowią priorytet na każdym etapie projektu.

trak® Xchange

HOPPECKE oferuje Państwu 4 warianty systemów manualnej lub automatycznej wymiany baterii.

Każdy dostępny wariant dopasowujemy do potrzeb Klienta, co pozwala na obniżenie kosztów i oszczędność czasu. Przy konstruowaniu systemu bierze się pod uwagę liczbę niezbędnych do użytkowania baterii, wielkość oraz typ pojazdów, w których mają pracować baterie, a także planowaną dalszą rozbudowę floty elektrycznych wózków widłowych.

 

  • W pełni automatyczny system wymiany baterii - trak® Xchange FU
  • Automatyczna nakładka na wózek paletowy do bocznej wymiany baterii za pomocą elektromagnesu/przyssawki - trak® Xchange PU
  • Półautomatyczna nakładka na wózek paletowy do manualnej bocznej wymiany baterii. - trak® Xchange MU
  • Mechaniczny wózek szynowy do manualnej bocznej wymiany baterii typu „Trolley” - trak® Xchange TU

 

 

Systemy wymiany baterii HOPPECKE to optymalne rozwiązania, które sprawiają że częściowo niebezpieczna praca, wymagająca dużego wysiłku fizycznego i czasu na jej wykonanie, przebiega szybciej, bezpieczniej i łatwiej; jednocześnie redukowane są wszelkie ryzyka związane z wymianą baterii.

Copyright Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.

Hoppecke Baterie Polska Sp. z o.o.
ul. Składowa 13
62-023 Żerniki k. Poznania
info@hoppecke.pl, tel. +48 61 646 5000, Fax. +48 61 646 5001

Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto
i Wilda w Poznaniu
VIII Wydział Gospodarczy - KRS: 54800
NIP: 886-001-58-67, REGON: 010111430